Skip to content

Polufinale Kupa Hrvatske – III. regija

U Zaboku je 19. i 20. rujna 2020. u organizaciji Streljačkog društva Tekstilac održano polufinale Kupa Hrvatske u gađanju zračnim oružjem. Strijelci Velikog Trgovišća na natjecanju su nastupili u kategorijama seniora i seniorki zračnom puškom te seniora zračnim pištoljem.

Kod seniora je prvo mjesto osvojio Martin Oborovečki s rezultatom od 620,9 krugova, ispred Tvrtka Vrcića iz SK Duga Resa (615,0) i Grgura Moguša iz SD Tekstilac (613,1). Denis Sinković bio je sedmi (592,3) dok je Pavao Hac (587,1) zauzeo deveto mjesto. Ekipno su dečki s rezultatom od 1800,3 kruga zauzeli drugo mjesto, iza ekipe domaćina te ispred ŠSK HVIDR-a iz Siska.

U kategoriji seniorki prva je bila Marta Kolarić (601,1), druga je bila Iva Hršak (599,5), dok je treće mjesto pripalo Petri Petak s osobnim rekordom (597,5). Karla Bartolović (580,5) zauzela je 6. mjesto. Ekipno su djevojke (Kolarić, Hršak, Bartolović) osvojile prvo mjesto ispred natjecateljica ŠSK HVIDR-a iz Siska.

Kod pištoljaša su prva tri mjesta pripala natjecateljima SK Policajac iz Karlovca; prvi je bio Vlado Cindrić (564), drugi Matija Cindrić (558), dok je treće mjesto zauzeo Slavko Matanić (555). Od SDVT strijelaca, Marko Buhin (825) zauzeo je osmo mjesto, Martin Oborovečki (814) jedanaesto, a Krunoslav Kolarić (494) petnaesto mjesto. Ekipno su pištoljaši zauzeli četvrto mjesto, dok su među najboljima bili SK Policajac iz Karlovca, SK Magnum iz Kutine te SK Karlovac.

Preostaje nam tek da vidimo tko se kvalificirao za Finale Kupa Hrvatske, koje će se održati 3. i 4. listopada u Zagrebu.