Povijest

Streljačko društvo Veliko Trgovišće osnovano je 27. travnja 1978. godine pod imenom Streljačko društvo Kovina prema istoimenom poduzeću na temeljima interesa i želje zaposlenika.
Osnivači društva su: Zvonko Bakran, Mijo Ivetić Gorupec, Josip Jerneić, Rudolf Kontrec st., Stjepan Kukolja, Josip Grah, Branko Lovrenčić, Stjepan Matković, Mato Mihalić, Nikola Paun, Stjepan Škrinjar, Vlado Šalamon, Stjepan Zajec i Vlado Zorić.

Godine 1988. započinje izgradnja nove streljane pokraj igrališta NK “Zagorec” Veliko Trgovišće uz veliku pomoć poduzeća “Kovina”, MZ Veliko Trgovišće, NK “Zagorec”, PZ Veliko Trgovišće, poduzeća “Zagorjetrans” Veliko Trgovišće, Športskog saveza općine Zabok i dobrovoljni rad članova našeg društva. Radovi su trajali do 1994. godine te 8. studenog počinju prvi treninzi.

26. travnja 2008. godine održana je redovita izborna skupština društva na kojoj je promijenjen naziv društva u Streljačko društvo Veliko Trgovišće.

Najznačajnija osoba i okosnica opstanka društva svih ovih godina je Rudolf Kontrec st., predsjednik društva punih 30 godina, od osnutka do 2008. godine, od 2008. godine počasni predsjednik, osoba koja je izgradila temelje i održala društvo, čije iskustvo i znanje i danas koristimo.