Skip to content

23. Bohemia Cup

U sastavu reprezentacije Hrvatske u gađanju Field samostrelom 16. srpnja 2021. u Češku je otputovalo četvero strijelaca Streljačkog društva Veliko Trgovišće: Martin Oborovečki, Mihaela Oborovečki, Karla Bartolović i Petra Petak. Međunarodno natjecanje 23. Bohemia Cup održalo se tradicionalno u češkim Otrokovicama, 16.-18. srpnja. Natjecanje je poput Croatia Cupa bilo planirano kao svjetski kup, no s otkazivanjem serije svjetskih kupova ove se godine održalo kao međunarodno natjecanje.

Petak je bio dan za službeni trening, dok su subota i nedjelja bile rezervirane za discipline IAU Classic i IAU Match-Play. Hrvatski strijelci po običaju su ostvarili odlične rezultate.

Prvog dana natjecanja održala se disciplina IAU Classic. Kod muških je prvo mjesto pripalo Domagoju Pereglinu (Hrvatska), ispred drugoplasiranog Martina Oborovečkog (Hrvatska) i trećeplasiranog Bohumila Korbařa (Češka). Kod žena je pobjedu ostvarila Mihaela Oborovečki (Hrvatska), ispred drugoplasirane Valentine Pereglin (Hrvatska), dok je treća bila Hana Nedělniková (Češka). U kategoriji juniora prva je bila Karla Bartolović (Hrvatska), druga Iva Popović-Gecan (Hrvatska), dok je trećeplasirana bila Jana Koleňáková (Češka). U kategoriji kadeta prvo je mjesto osvojio Denis Vyskočil (Češka), druga je bila Petra Petak (Hrvatska), a treći Fran Županić (Hrvatska). Kod seniora je pobjedu odnio Josef Nedělnik (Češka), ispred drugoplasiranog Željka Tijana (Hrvatska), dok je brončani bio István Mátrai (Mađarska). Kod seniorki je slavila Jaroslava Nedělniková, ispred Ágote Lénárt (Mađarska). U ekipnom dijelu ove discipline na prva su se dva mjesta našle dvije ekipe hrvatske reprezentacije; ekipa Hrvatska 2 (Pereglin Domagoj, Mihaela Oborovečki, Iva Popović-Gecan) osvojila je prvo mjesto, ekipa Hrvatska 1 (Martin Oborovečki, Valentina Pereglin, Karla Bartolović) bila je druga, dok je treće mjesto pripalo timu Češka 1 (Bohumil Korbař, Josef Nedělnik, Denis Vyskočil).

Drugog dana natjecanja nastupili su međusobni dvoboji discipline Match-Play. Kod muških je prvo mjesto osvojio Domagoj Pereglin (Hrvatska), drugi je bio Martin Oborovečki (Hrvatska), dok je brončana medalja pripala Bohumilu Korbařu (Češka). Kod žena je pobjedu odnijela Valentina Pereglin (Hrvatska), ispred drugoplasirane Petre Petak (Hrvatska) i trećeplasirane Karle Bartolović (Hrvatska).