Skip to content

1. kolo Lige KZŽ 2022.

Streljačko društvo Strijelac iz Krušljevog Sela 14.-16. siječnja 2022. bilo je domaćin prvog ovogodišnjeg kola županijske lige u gađanju serijskom zračnom puškom. Natjecanje se održalo po epidemiološkim mjerama, a nastupili su predstavnici svih šest zagorskih klubova. Novost u ovogodišnjoj ligi su kategorije stalkića i veterana, a sudeći po prvom kolu i veći broj natjecatelja u odnosu na prijašnje godine. Streljačko društvo Veliko Trgovišće imalo je predstavnike u svim kategorijama, a po prvi su put na službenom natjecanju nastupili Ema Herceg, Lovro Seljan, te Martin Kosek i Dunja Kosek.

Ema Herceg je s rezultatom od 118 krugova osvojila zlato u konkurenciji mlađih stalkića. Kod kadeta Matija Čuk je s osobnim rekordom od 184 kruga bio drugi, Pavao Hac (179) peti, Filip Petak (176) šesti, dok je Lovro Seljan s osobnim rekordom te iznimno visokim rezultatom za prvo natjecanje (170) zauzeo deveto mjesto. Kod kadetkinja je najbolja bila Nika Čuk (177), druga Iris Poturica (171), treća Iva Herceg (162), četvrta Sara Fekeža (153), a peta Patricija Seljan (151). U konkurenciji juniora Denis Sinković (146) zauzeo je drugo mjesto, dok je Martin Kosek (140) osvojio brončanu medalju. Kod juniorki druga je bila Lorena Ovčarić, s osobnim rekordom od 162 kruga, Stela Čuk (157) bila je treća, a Dunja Kosek (133) četvrta.

U jakoj konkurenciji seniora Martin Oborovečki (174) zauzeo je peto mjesto, Nikola Gašpar (172) šesto, dok je Marko Buhin (156) bio deveti. Kod seniorki je slavila Karla Bartolović (176), dok je Mihaela Oborovečki bila druga (161). U konkurenciji veterana Krunoslav Kolarić (168) bio je četvrti, Rudolf Kontrec (155) sedmi, dok je Ivan Kolarić (145) zauzeo deveto mjesto.