Skip to content

2. kolo Lige KZŽ 2022.

U Klanjcu je 28.-30. siječnja 2022. održano drugo kolo županijske lige u gađanju serijskom zračnom puškom, na kojem je nastupilo 27 strijelaca našeg društva.

U kategoriji stalkića debitirale su Lorena Seljan (110) i Izidora Herceg (107) te zauzele osmo i deveto mjesto. Kod mlađih stalkića nastupila je Ema Herceg (120), te osvojila drugo mjesto. Ekipno su u ovom kolu naše najmlađe natjecateljice zauzele treće mjesto.

Kod kadeta je najveći rezultat natjecanja ostvario Pavao Hac (191), te je u ovom kolu osvojio zlatnu medalju. Matija Čuk (181) bio je šesti, Filip Petak (173) sedmi, a Lovro Seljan (161) jedanaesti. Ekipa kadeta u ovom je kolu bila druga.

Među kadetkinjama poredak prve tri natjecateljice jednak je kao i u prethodnom kolu. Nika Čuk (173) osvojila je prvo, Iris Poturica (170) drugo, a Iva Herceg (167) treće mjesto. Sara Fekeža (164) s osobnim je rekordom bila četvrta, dok je Patricija Seljan (137) zauzela šesto mjesto. U ovom su kolu kadetkinje nastupale bez ekipne konkurencije.

Kod juniora je nastupila ekipa bivših državnih rekordera. Pojedinačno je David Bunčec (165) bio drugi, Karlo Poštek (152) treći, a Denis Sinković (151) četvrti.

U konkurenciji juniorki prvo je mjesto s trenutno najvišim rezultatom lige u ovoj konkurenciji osvojila Stela Čuk (180), druga je bila Marta Kolarić (162), dok je Marta Šturlan (126) zauzela četvrto mjesto.

Kod seniora je u ovom kolu izdominirao Nikola Gašpar (182), Martin Oborovečki (179) bio je drugi, dok je Marko Buhin (167) zauzeo osmo mjesto. Ekipno su seniori osvojili prvo mjesto.

U konkurenciji seniorki nastupila je samo naša ekipa, a u pojedinačnom je dijelu natjecanja najbolja bila Mihaela Oborovečki (174), druga je bila Karla Bartolović (172), a treća naša debitantica Nika Horvat (76).

Za veterane je u ovom kolu nastupila ekipa u nešto izmjenjenom sastavu. Krunoslav Kolarić (177) osvojio je treće mjesto, Damir Oborovečki (165) bio je šesti, dok je Ivan Kolarić (142) zauzeo četrnaesto mjesto.

Rezultati 2. kola

Ukupni poredak nakon 2. kola