5. kolo 1. WHL 2021./2022. – Prvenstvo Hrvatske ISSF

U Bjelovaru je 19. i 20. veljače 2022. održano Prvenstvo Hrvatske u gađanju ISSF zračnim oružjem, ujedno i završno kolo 1. WHL.

U subotu je na rasporedu bilo gađanje zračnom puškom. Od SDVT predstavnika koji su izborili nastup na državnom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji nastupili su Karla Bartolović, Iva Hršak, Marta Šturlan, Petra Hršak, Stela Čuk, Martin Oborovečki i Denis Sinković, dok je Pavao Hac gađao u sastavu ekipe.

Kod žena najuspješnija je bila Karla Bartolović (612,7), kojoj je finale izmaknulo za dlaku te je na kraju završila deveta. Iva Hršak (605,3) bila je 15., Petra Hršak (603,2) 17., Marta Šturlan (600,1) 23., dok je Stela Čuk (576,0) zauzela 47. mjesto. Među mlađim seniorkama, Karla Bartolović bila je 5., Iva Hršak 11., Petra Hršak 13., Marta Šturlan 18., a Stela Čuk 38. Ekipno su u posljednjem kolu (K. Bartolović, I. Hršak, M. Šturlan) osvojile drugo mjesto. U ukupnom poretku 1. WHL ženska ekipa Velikog Trgovišća (Karla Bartolović, Iva Hršak, Petra Hršak, Marta Šturlan, Marta Kolarić) osvaja drugo mjesto.

Kod muških najbolji je rezultat ostvario Martin Oborovečki (619,1), te je time kao osmoplasirani izborio nastup u finalu. Finalnim gađanjem zadržao je osmo mjesto. Denis Sinković (598,2) bio je 28. u konkurenciji seniora, te 19. u kategoriji mlađih seniora. Ekipno je u petom kolu ekipa (M. Oborovečki, D. Sinković, P. Hac) zauzela peto mjesto. Nakon pet kola u ukupnom poretku muška ekipa Velikog Trgovišća (Martin Oborovečki, Pavao Hac, Denis Sinković, Nikola Gašpar) također zauzima peto mjesto.

Nedjelja je bila rezervirana za gađanje zračnim pištoljem. Nastup na državnom prvenstvu izborila je Mihaela Oborovečki, dok su u sastavu ekipe u posljednjem kolu 1. WHL nastupile i Iva Hršak te Petra Petak. U poretku državnog prvenstva Mihaela Oborovečki (533) bila je 14., dok je ekipa u posljednjem kolu lige zauzela peto mjesto. Nakon odgađanih pet kola, u debitantskoj sezoni 1. WHL članice ženske ekipe Streljačkog društva Veliko Trgovišće u disciplini zračnog pištolja (Mihaela Oborovečki, Iva Hršak, Petra Petak, Nika Čuk, Nika Horvat) osvojile su treće mjesto.

Rezultati

Poredak 1. WHL 2021/2022