Skip to content

2. kolo Lige KZŽ

Streljačko društvo Strijelac iz Krušljevog Sela bilo je organizator 2. kola lige KZŽ u gađanju serijskom zračnom puškom. Natjecanje se održalo 8.-10. studenog 2019. godine, a nastupili su i strijelci Streljačkog društva Veliko Trgovišće.

U kategoriji kadeta drugo je mjesto osvojio Pavao Hac sa 186 krugova, iza Frana Županića iz SK Predionice (188) te ispred Adama Šuštića iz SK Marije Bistrice (183). Filip Petak sa 181 krugom bio je 4., Matija Čuk sa 160 krugova 13., dok je Mateo Ovčarić sa 94 zauzeo 16. mjesto. Ekipa kadeta je u drugom kolu sa 527 krugova zauzela 2. mjesto.

Kod kadetkinja su se iza prvoplasirane Eme Penezić iz SK Predionice (183) kao drugoplasirana i trećeplasirana našle članice Streljačkog društva Veliko Trgovišće, Petra Petak sa 180 i Stela Čuk sa 171 krugom. Također sa 171 krugom, ali slabijom zadnjom serijom 4. je bila Marta Šturlan, Nika Čuk je sa 169 krugova zauzela 5., a Barbara Hac sa 142 kruga 7. mjesto.

Seniori Streljačkog društva Veliko Trgovišće u drugom su kolu osvojili ekipno 3. mjesto. Za ekipu su nastupili Marko Buhin (169), Krunoslav Kolarić (169) i Zvonko Vranić (151), te su pojedinačno zauzeli 6., 7. i 9. mjesto.

Nakon dva kola na vodećoj se poziciji u kategoriji kadetkinja nalazi Petra Petak, kod kadeta su na drugom i trećem mjestu Pavao Hac i Filip Petak, dok se kod juniora i seniora na trećem mjestu nalaze Denis Sinković i Krunoslav Kolarić.