Prvenstvo KZŽ – ISSF puška/pištolj

U nedjelju 2. veljače 2020. u streljani Sportske dvorane Zabok održano je prvenstvo Krapinsko-zagorske županije u disciplinama zračne puške i pištolja za kategorije seniora i mlađih seniora. Organizator je bilo Streljačko društvo Tekstilac, a na natjecanju su nastupili strijelci iz šest zagorskih klubova.

Kod seniora u gađanju zračnom puškom prvo je mjesto pripalo Dini Čukmanu iz Marije Bistrice (612,1), drugi je s istim rezultatom ali slabijom zadnjom serijom bio naš Martin Oborovečki, dok je treće mjesto pripalo strijelcu domaćina Tinu Živčiću (610,8). Ekipno je prvo mjesto također pripalo Mariji Bistrici (Čukman, Galoić, Matejaš) s rezultatom od 1801,4 krugova, Veliko Trgovišće (Oborovečki, Hac, Sinković) bilo je drugo sa 1797,9 krugova, dok su treći bili strijelci Tekstilca (Živčić, Tkalčević, Jerčić) sa 1788,0 krugova.

Kod seniorki su izdominirale članice SDVT-a. Prvo je mjesto pripalo Petri Hršak (609,5), druga je bila njezina sestra Iva (605,4), dok je treće mjesto osvojila Karla Bartolović (604,7). Ekipno su djevojke ostvarile 1819,6 krugova, što je i najbolji rezultat natjecanja.

Kod pištoljaša je prvak županije postao naš Marko Buhin (531), treće je mjesto pripalo Martinu Oborovečkom (496), a između njih se u poretku ugurao Darko Galoić (526) iz Marije Bistrice. Marija Bistrica (Galoić, Galoić, Belko) je i u disciplini pištolja osvojila ekipno prvo mjesto sa 1452 krugova, Trgovišće (Buhin, Oborovečki, Kolarić) je bilo drugo sa 1428, dok je treće mjesto pripalo donjostubičkom Metalisu (Horvat, Bokun, Horvat) sa 1195 krugova.