43. Trofej Mladosti

U Zagrebu je 30. studenog i 1. prosinca 2019. godine održan 43. Trofej Mladosti, jedno od najvećih međunarodnih natjecanja na ovim prostorima.

Kod muških u gađanju zračnom puškom pobjedu je odnio Petar Gorša (Dalmacijacement), drugi je bio Miran Maričić (Bjelovar 1874), dok je treće mjesto pripalo mađarskom reprezentativcu Istvanu Peniju. Jedini predstavnik Streljačkog društva Veliko Trgovišće bio je Martin Oborovečki, a s rezultatom 615,7 krugova zauzeo je solidno 22. mjesto.

Kod žena u gađanju zračnom puškom prvo je mjesto osvojila srpska reprezentativka Andrea Arsović, druga je bila Estera Herceg (Končar Zagreb 1786), a treće je mjesto zauzela članica mađarske reprezentacije Eszter Denes.

Na natjecanju su u sudačkom dijelu sudjelovali i suci iz Velikog Trgovišća Rudolf Kontrec te Damir i Mihaela Oborovečki.