Skip to content

PH ISSF – seniori/seniorke

U Osijeku je 15.-16. veljače održano Prvenstvo Hrvatske i završno kolo 1A lige Hrvatske u gađanju puškom i pištoljem. Boje Streljačkog društva Veliko Trgovišće u disciplini zračne puške branili su: Karla Bartolović, Pavao Hac, Iva Hršak, Marta Kolarić, Martin Oborovečki, Petra Petak i Denis Sinković.

Kod seniora se u finale s rezultatom od 619,4 krugova plasirao Martin Oborovečki, te je na kraju osvojio osmo mjesto. Kvalifikacijski mu je rezultat bio dovoljan za četvrto mjesto u kategoriji mlađih seniora. Pavao Hac je s rezultatom od 594,8 krugova zauzeo 33. mjesto kod seniora, te 17. u konkurenciji mlađih seniora. Za ekipu je nastupio i Denis Sinković (585,0). Ekipno su dečki ostvarili rezultat od 1799,2 krugova.

U ženskoj su konkurenciji nastupile Iva Hršak (608,9) koja je zauzela 16. mjesto kod seniorki, te 11. kod mlađih seniorki, Karla Bartolović (602,5) koja je bila 25. kod seniorki i 19. kod mlađih seniorki, Petra Petak (592,8) 33. i 26. te Marta Kolarić (591,8) koja je zauzela 35. i 28. mjesto. Ekipno su djevojke odgađale 1803,2 krugova.

U poretku 1A lige, nakon svih odgađanih kola, muška se ekipa Streljačkog društva Veliko Trgovišće nalazi na vrlo visokom četvrtom mjestu, dok su djevojke pete.

Velike čestitke ostalim zagorskim predstavnicima na izvrsnim uspjesima ove sezone; Streljačkom klubu Marija Bistrica na vrlo dobrom petom mjestu, te Streljačkom društvu Tekstilac iz Zaboka na tituli viceprvaka Hrvatske.