Nikola Gašpar

Rođen je 1. listopada 1988. godine u Zagrebu, a streljaštvom se počinje baviti 2002. godine u gađanju serijskom zračnom puškom u Streljačkom društvu Veliko Trgovišće. Nakon serijske puške prelazi na ISSF zračno oružje te se natječe u 1.A Hrvatskoj ligi kao standardni član ekipe od sezone 2012./13. pa do danas. U gađanju serijskom zračnom puškom, nalazi se pri samom vrhu u konkurenciji seniora; na državnim prvenstvima od 2012. do 2014. se svaki put plasirao iznad 14. mjesta s odličnim rezultatima.

Osim što se odlično snalazi u ulozi strijelca, često zauzima ulogu trenera najmlađim strijelcima te s njima dijeli stečeno znanje i iskustvo.

Najveći uspjesi su mu 9. mjesto pojedinačno na seniorskom Prvenstvu Hrvatske serijskom zračnom puškom 2012. godine gdje mu je nedostajao 1 krug do finala, te ekipno 2. mjesto (Martin Oborovečki, Nikola Gašpar, Marko Buhin) u Hrvatskoj ligi serijskom zračnom puškom sezone 2013./14. godine, gdje je i pojedinačno zauzeo 4. mjesto odmah iza našeg drugog strijelca Martina Oborovečkog, dok sezone 2014./15. u malo izmjenjenom sastavu (Nikola Gašpar, Krunoslav Vrabec, Marko Buhin) ekipno osvajaju 5. mjesto. S postignutim rezultatima stekao je streljačko zvanje *Majstor strijelac*.

AR60 (puni) AR60 (AR60)
Zračna puška 578 601,7 -