Povijest

Streljačko društvo Veliko Trgovišće osnovano je 27. travnja 1978. godine pod imenom Streljačko društvo Kovina, prema istoimenom poduzeću na temeljima interesa i želje zaposlenika toga poduzeća.

Osnivači društva su: Zvonko Bakran, Mijo Ivetić Gorupec, Josip Jerneić, Rudolf Kontrec st., Stjepan Kukolja, Josip Grah, Branko Lovrenčić, Stjepan Matković, Mato Mihalic, Nikola Paun, Stjepan Škrinjar, Vlado Šalamon, Stjepan Zajec i Vlado Zorić.

1988. godine započinje izgradnja nove streljane na igralištu NK Zagorec Veliko Trgovišće uz veliku pomoć poduzeća Kovina (materijalnu i financijsku), pomoć MZ Veliko Trgovišće, NK Zagorec, PZ Veliko Trgovišće, poduzeća Zagorjetrans Veliko Trgovišće, Športskog saveza općine Zabok i dobrovoljni rad članova našega društva (posebno radnika pomoćne djelatnosti i građevinske grupe pod vodstvom Rajka Hohnjeca). Radovi su trajali sve do 1994. godine i 8. studenoga te godine počinju prvi treninzi.

26. travnja 2008. godine održana je redovita i izborna skupština Društva na kojoj je promijenjen naziv društva u Streljačko društvo Veliko Trgovišće, a 2009. godine izvršena je dogradnja prostora ispod streljane za mogućnost prihvata strijelaca prilikom održavanja natjecanja i turnira, čime je zaokružena jedna velika cjelina i osigurani optimalni uvjeti za rad kluba.

Najznačajnija osoba i okosnica opstanka Društva svih ovih godina, od osnutka do danas je Rudolf Kontrec st., koji je bio predsjednik Društva punih 30 godina, od osnutka pa do 2008. godine, a od 2008. godine je počasni predsjednik. Riječ je o osobi koja je izgradila temelje i održala Društvo, čije iskustvo i znanje i danas koristimo i  čiju nesebičnu pomoć za zahvalnošću primamo.